Poďme spolu na DAC: ideme do druhého kola

  • 21.10.2017

  • 15:00

  • Dunajská Streda

Projekt „Poďme spolu na DAC!“ pokračuje aj pri príležitosti domáceho stretnutia s Trenčínom.

Na stretnutí DAC-Senica sme pred týždňom privítali deti z Detského domova v Dunajskej Strede a z pracoviska DD vo Veľkom Mederi. Stalo sa tak v rámci nášho projektu „Poďme SPOLU na DAC!“, určeného pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény.

Od novej sezóny 2017/18 prebieha náš projekt už pod krídlami Futbalmánie. Tú v spolupráci s ÚLK a 4sportsmedia organizuje každý Fortuna ligový klub a je podporovaná programom Európskej únie Erasmus+ s cieľom prilákať na naše štadióny čo najviac priaznivcov futbalu.

 

Novinkou je aj to, že pred každou návštevou detí na našom štadióne sa uskutoční aj ich stretnutie s vybranými hráčmi priamo v danej organizácii. Futbalisti DAC-u sa najneskôr v týždni pred samotným zápasom vyberú za deťmi a v rámci rôznych aktivít im spestria vyučovanie priamo v školských priestoroch.

 

Druhým zápasom, na ktorom privítame v MOL Aréne mladých návštevníkov, bude súboj DAC-Trenčínv sobotu 21. októbra 2017 o 15.00 h. Registrácia na uvedené stretnutie začína dnes o polnoci (27. septembra 2017 o 24.00 h) a končí o týždeň, 4. októbra 2017 o 24.00 h. Registračný formulár si môžete stiahnuť tu; po vyplnení ho prosíme zaslať na emailovú adresu jatek@fcdac.sk. Do prihlášky uveďte stručné zdôvodnenie, prečo by sme mali vybrať práve vašu školu, organizáciu. Subjekt, ktorý pošle najtrefnejšiu odpoveď, sa môže tešiť na návštevu hráčov DAC-u a zápasu v MOL Aréne.

 

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia dopravy, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

 

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie (odhadovaná dĺžka cca 3-4 hodiny):

– Vyzdvihnutie žiakov v mieste školy (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)

– Doprava na zápas autobusom DAC

– Odovzdanie suvenírov

– Návšteva zápasu DAC

– Fotenie

– Návrat autobusom po zápase

 

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC ZDARMA!

Väčšina detí z detského domova zažila minulú stredu atmosféru MOL Arény prvýkrát v živote a odviezla si množstvo zážitkov. Podobne boli očarení aj stretnutím s hráčmi, ktoré sa uskutočnilo v DD Veľký Meder. „S veľkou túžbou uspieť sme sa prihlásili do vášho projektu Poďme spolu na DAC! O to väčšia bola naša radosť, keď nám oznámili, že práve my sme boli úspešní. Túžobne sme očakávali stretnutie s futbalistami DAC Dunajská Streda, ktorí nás prišli navštíviť dňa 14. septembra 2017 priamo v našom detskom domove. Spoločne strávený čas sme si poriadne užili. Ani chladnejšie počasie nás neodradilo, aby sme mohli prežiť ozajstnú futbalovú atmosféru v MOL Aréne v Dunajskej Strede, na futbalovom zápase DAC-Senica. Veľmi pekne ďakujeme za krásny športový zážitok! Naša vďaka patrí aj ľuďom z klubu, ktorí sa nám venovali počas našej návštevy,“ zhrnul svoje pocity Martin Elšík, pedagóg v Detskom domove v Dunajskej Strede – pracovisko Veľký Meder.