Pozývame vás na domáci zápas s Dunajskou Stredou

  • 19.05.2018

  • 17:00

  • MFK Ružomberok

V sobotu 19. mája 2018 o 17:00, odohrá Ružomberok domáci zápas posledného 10. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Dunajskou Stredou a pôjde o nesmierne dôležitý duel!

Pred záverečným kolom je už isté, že Ruža uzavrie ročník na šiestej priečke. Ešte stále má však možnosť zabojovať o opätovnú účasť v Európskej lige. Pokiaľ Slovan Bratislava ako víťaz Slovnaft Cupu skončí vo Fortuna lige v prvej trojke, posledná miestenka do pohárovej Európy, na rozdiel od minulých rokov, automaticky nepripadne štvrtému tímu najvyššej súťaže, ale v baráži o ňu budú súperiť mužstvá zo štvrtej, piatej, šiestej a siedmej priečky.

Prípadná baráž sa bude hrať vyraďovacím spôsobom na jednom stretnutie, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať vždy klub s lepším umiestnením. V prvom kole proti sebe nastúpia štvrtý a siedmy tím a piate mužstvo si zmeria sily so šiestym. Následne zabojujú medzi sebou o účasť v Európskej lige víťazi týchto stretnutí. Pohľad na tabuľku zatiaľ zaručuje len to, že pokiaľ sa bude hrať baráž, Ružomberok sa na úvod predstaví v Trenčíne. Všetko ostatné je ešte otázne.

Momentálne druhý Slovan Bratislava na záver doma privíta 4. Žilinu, ktorá stráca na Belasých jedno víťazstvo. Ak Slovan vyhrá alebo remizuje, bude sa s určitosťou hrať baráž. Nemôžeme sa však spoliehať, že iné kluby spravia prácu za nás. Hráme doma s Dunajskou Stredou nachádzajúcou sa na tretej priečke s náskokom jedného bodu pred 4. Žilinou a stratou dvoch bodov na 2. Slovan Bratislava. Pokiaľ s tímom zo Žitného ostrova zvíťazíme alebo aspoň remizujeme, DAC s určitosťou neukončí ročník v tabuľke pred Slovanom a baráž bude definitívne potvrdená. Veríme, že nám k tomu opäť pomôžete vašimi hlasivkami!

Pre rodiny s deťmi a mládež je pripravený rodinný sektor, nachádzajúci sa v sektore A na východnej tribúne. Návštevníci sektoru môžu požiadať dohliadajúcu osobu o rukavicu na mávanie, ktorá môže slúžiť aj ako podsedák a v prípade chladnejšieho počasia aj o deku. V sektore bude postarané aj o pitný režim.

V prípade priaznivého počasia pripravujeme pred sobotným duelom miniaktivity pre deti, ktoré budú sledovať zápas z východnej tribúny. Naši najmladší fanúšikovia budú mať možnosť zmerať si tvrdosť strely, vyskúšať niektoré tréningové prvky na prírodnej tráve za bránou s trénermi našich mládežníckych tímov a odfotiť sa pred fotostenou MFK Ružomberok.

Celú pozvánku nájdete TU! Tešíme sa na vašu návštevu!