FC Spartak Trnava 20.12.2017

Andeli uzavreli jeseň na ZŠ Andreja Kubinu

Vyše stovku detí v telocvični potešila tesne pred koncom jesennej časti dvojica hráčov – Štefan Pekár a brankár Martin Vantruba. Bola to posledná tohtoročná akcia v rámci projektov Futbalmania a Andeli deťom.

V úvode decká tradične privítal niekoľkými vetami PR manažér Spartaka Marek Ondrejka. V priebehu zhruba piatich minút predstavil klub a následne odovzdal slovo Pekárovi s Vantrubom.

„Bolo to výborné ako vždy. Keď sa klubu darí a je na prvom mieste, záujem o podobné akcie rastie. Školy nás neustále kontaktujú. Je to pekná propagácia futbalu a aj nášho klubu. Chalani si to užili,“ povedal Marek Ondrejka.

Po predstavení nasledovali zvedavé otázky. Žiakov zaujímali obľúbení spoluhráči, dobré i zlé zápasy či ktoré víťazstvá ich najviac potešili a koľko gólov majú na konte. Najviac zarezonovala otázka, kedy Spartak nastúpi proti Realu Madrid.

„Ako som odpovedal, zatiaľ môžeme jedine na hernej konzole (smiech). Nielen pre nich, ale i pre nás ide o príjemné spestrenie. Sme radi, že sa im páčilo. Je dôležité, keď klub spolupracuje a funguje aj na takejto báze,“ uviedol Štefan Pekár, ktorý podobné akcie absolvoval v drese Baník Ostrava.

 

Najväčší úspech zožali súťaže v streľbe na bránu či meraní sily strely. Tí najlepší odchádzali okrem úsmevu na tvári i s rôznymi reklamnými predmetmi s logom klubu, ktoré venoval oficiálny fanshop. V samom závere rozdali chalani množstvo fotiek a autogramov.

Pozitívne projekty budú pokračovať opäť v jarnej časti. Tešiť sa môžu tiež stredné školy.