FC Nitra 10.01.2018

Ani v závere jesene nechýbala pod Zoborom Futbalmania

Jesenné mesiace svojím chladným počasím futbalu a početným návštevám vo Funzónach veľmi neprajú, preto sme spolu s projektom FUTBALMANIA vycestovali za našimi najmenšími fanúšikmi hneď niekoľkokrát.

Materská škola ŠIKULKOVO bola naša prvá zastávka. Od nás išla výprava skutočne exkluzívna – Lukáš HROŠŠO, Majo CHARIZOPULOS, Andrej IVANČÍK a René KOTRÍK. V škôlke nás privítali maláci aj velkáci a aj keď viacerým detičkám do debaty moc nebolo, kartičkám a nálepkám sa potešil každý. 🙂

Úvod decembra už tradične patrí Mikulášovi a inak tomu nebolo ani pod Zoborom. Keďže viac ako 400 členná hráčska základňa nie je málo, rozhodli sme sa tento, nepochybne, významný deň zorganizovať nasledovne: 9 mladežníckych tímov Akadémie FC Nitra absolvovalo spoločný tréning s kompletným kádrom A mužstva. Niektorí áčkari vyzerali v závere horšie ako po seniorských tréningoch. 🙂
Ostatných 11 družstiev prípravky navštívil skutočný Mikuláš. Sladkosťami odmenil malých aj menších a naprázdno neobišli ani tréneri, či rodičia.

Tesne pred vianočnými prázdninami sme cestovali z Nitry do neďalekých Levíc, privítala nás Základná škola na ulici sv. Michala. Je to škola, ktorá má športové triedy so zameraním na futbal a jej študenti sú hráčmi FK Slovan Levice. Opora našich zadných radov, Richard KRIŽAN, pred príchodom do Nitry pôsobil v tomto klube a o besedu s ním bol veľký záujem. Cieľom besedy bolo motivovať mladých hráčov, aby pracovali na sebe a dosiahli tak svoje sny.

My sa už teraz veľmi tešíme na ďalšie inšpiratívne stretnutia a vy si zatiaľ pozrite našu fotogalériu. 🙂