FC Spartak Trnava 25.10.2017

Bílí andeli potešili deti Základnej školy v Trstíne

Andelov vítalo zhruba dve stovky žiakov, ktorí si okrem hlasiviek pripravili i množstvo šálov či dresov. Trstín sa tak na takmer dve hodiny odel do červeno-čírnych farieb.

Do Trstína pricestovala s PR manažérom Marekom Ondrejkom aj trojica futbalistov Spartaka, pravý obranca Andrej Kadlec, stredopoliar Lukáš Mihálik a krídelník Tomáš Brigant. Posledný menovaný niečo podobné zažíval už v predchádzajúcom pôsobisku Zbrojovka Brno, v malom Ríme si odbil svoju premiéru.

„Takáto akcia pre deti je vždy super, dostanú sa tak bližšie k nám. Možno si získame viac menších fanúšikov. Mám z toho pozitívne dojmy. Bolo fajn, že sa nás mohli pýtať otázky, aj keď najprv to vyzeralo, že žiadna nebude,“ smial sa po akcií Brigant.

Ako to však býva zvykom, stačí jedna a spustí sa vlna ďalších. Andeli mali čo robiť, aby stíhali na všetky odpovedať. Decká sa pýtali napríklad na to, akí majú chalani vzťah s hráčmi Slovana, ktoré zápasy boli pre nich najlepšie, aké to je vyhrávať, či majú obľúbených futbalistov, ale i to, ako komunikujú s novým trénerom, keďže nevie po slovensky. Hráči Spartaka, samozrejme, ochotne odpovedali.

„Už minulý rok mala pani riaditeľka o takéto stretnutie záujem. Máte však toho veľmi veľa. Podarilo sa to až po tom, čo sa dozvedela, že tu učím. Poprosila ma, či by som teda nemohla mierne žmurknúť, aby ste uprednostnili našu školu,“ uviedla s úsmevom na tvári učiteľka telesnej výchovy na ZŠ v Trstíne i trénerka spartakovskej mládeže Veronika Šaraboková a dodala: „Niektorú deti sú tu pohybovo nadané, dokonca začali trénovať a chodiť do školičky. Decká na dedine majú bližšie k športu ako tie v mestách. Baby z deviatej triedy trochu pokukujú po hráčoch. Celý týždeň sa ma vypytovali, ktorí prídu. Do poslednej chvíle som im to nepovedala.“

A dobre urobila. Počas celej besedy panovala výborná nálada. Vyvrcholením boli súťaže v streľbe na bránu či v sile kopu. Tí najlepší odchádzali domov so zaujímavými suvenírmi z dielne Spartaka.

„Som veľmi milo prekvapený, že čoraz viac detí chodí na naše akcie oblečených v dresoch, šiltovkách. Niektorí boli pomaľovaní. Hreje to pri srdci,“ povedal na záver PR manažér andelov Marek Ondrejka.

V prípade, že má niektorá škola záujem o besedu s hráčmi Spartaka Trnava, stačí poslať prosbu na mail: ondrejka@spartak.sk. Podobné aktivity fungujú aj vďaka fortunaligovému projektu Futbalmania.