FC Spartak Trnava 10.10.2017

Deň otvorených dverí sa niesol vo fantastickej atmosfére

Reprezentačnú prestávku využil i Spartak, v rámci projektu Futbalmania, na deň otvorených dverí. Fanúšikovia a tiež široká verejnosť si tak vychutnali bohatý program.

Návštevníci prichádzali na Štadión Antona Malatinského od deviatej hodiny ráno. S ďalšími sa postupne striedali každú hodinu až do štrnástej poobede. Ešte pred prvým tréningom prekvapili priaznivcov samotní hráči, ktorí sa prišli ochotne podpísať i zapózovať pred objektívy. Nechýbal ani realizačný tím na čele s Nestorom El Maestrom.

„Pre mladých fanúšikov ide o výbornú príležitosť ako sa stretnúť s hráčmi. V zahraničí je to bežné, som za to, aby sme sa takýmto spôsobom stretávali s našimi priaznivcami. Môžeme im ukázať veci, ktoré ešte možno nikdy nevideli. Sme vďační za každého nášho fanúšika,“ uviedol tridsaťštyriročný kormidelník.

Nadšenci, ktorí zavítali do útrob najkrajšieho a najmodernejšieho štadióna na Slovensku, mali možnosť vidieť kaplnku, oddychovú miestnosť, mixzónu, novinárske press centrum, ale najmä šatňu hráčov Spartaka. Najmenší si v streľbe na bránu či triafaní otvorov mohli zasúťažiť o zaujímavé knihy. Okrem toho testovali svoju silu v nohe.

„Je to veľmi dobrý nápad, trošku priblížiť kuchyňu futbalových klubov pre futbalových fanúšikov, hlavne pre malých. Tí si to užili, dostali podpisy, mali pekný zážitok. V podstate každý deň sme tu sami, ide aj pre nás o príjemné spestrenie, že nás prídu pozrieť a môžeme im spraviť radosť,“ nadviazal ďalej skúsený stopér Boris Godál.

V priebehu takmer šiestich hodín sa na štadióne vystriedalo množstvo fanúšikov. Všetci odchádzali pozitívne naladení a s úsmevom na tvári.