FK Senica 10.10.2017

Deň otvorených dverí sa tešil veľkému záujmu aj v Senici

Počas reprezentačnej prestávky sa v senickom klube uskutočnil Deň otvorených dverí, ktorý bol venovaný predovšetkým žiakom základných škôl.

V piatok 6. 10. sa v priestoroch fortunaligového klubu FK Senica uskutočnil deň otvorených dverí. Vďaka všetkým senickým školám a ochote učiteľov si priestory klubu mohlo pozrieť veľké množstvo detí. Záujem detí bol enormný, čo potešilo aj hráčov A – mužstva.

Najskôr si žiaci pod dohľadom učiteľov prezreli zázemie klubu vrátane šatní či klubovej miestnosti s trofejami.

Nasledovalo krátke predstavenie klubu a potom sa už zvedavci vybrali priamo na ihrisko, kde mohli sledovať tréning mužstva. Deti však nezostali len pri sledovaní, ale pridali k tomu aj hlasné povzbudzovanie, a tak sa hráči počas tréningovej jednotky cítili ako na zápase.

Potom prišli na rad športové disciplíny, ktoré deti plnili. Pri nich im výdatne pomáhali hráči dorasteneckého mužstva. Dominik Martišiak, Martin Červeňák, Roman Begala a Patrik Chovan si na vlastnej koži vyskúšali, ako je to byť trénerom prípravkárov.

Po tréningu sa k deťom pripojili aj hráči prvého mužstva, ktorí si s deťmi spravili fotografie. Po pohybových aktivitách vybrali futbalisti najšikovnejšie deti, ktoré dostali príležitosť kopnúť si pokutové kopy na prvoligových brankárov. A veru im dali poriadne zabrať. Aj keď sa niekedy zdalo, že brankári neboli tak ostražití ako v naozajstnom zápase, strelci sa činili a takmer všetky strely skončili v sieti.

Pestrý program pokračoval improvizovanou tlačovou konferenciou hráči verzus deti priamo v hľadisku senického štadióna. A veru deti hráčov nešetrili a dostávali naozaj ťažké otázky. Napríklad brankár Fero Plach musel odpovedať na otázku, ktorý zápas bol pre neho najťažší, na čo brankár odpovedal, že ten so Žilinou, keď musel sedemkrát ťahať loptu zo svojej siete. Podarenú akciu zakončila autogramiáda hráčov.

Podobné akcie víta aj tréner Ladislav Hudec. „Podujatia podobného druhu si výbornou vecou. My sme niečo podobné robili v Senici už za môjho prvého pôsobenia a pomohlo to nielen deťom, ale aj klubu. V zahraničí sú takéto aktivity bežnou záležitosťou každého klubu,“ poznamenal skúsený tréner.

V klube už teraz rozmýšľajú, ako ešte viac pritiahnuť deti k športu a pohybovým aktivitám, a plánujú spoluprácu nielen so školami, ale aj so škôlkami rozšíriť.