MFK Ružomberok 18.10.2018

Deň otvorených dverí v Ružomberku spestril exhibičný zápas hviezd

V nedeľu 14. októbra 2018 sa na ružomberskom štadióne uskutočnil Deň otvorených dverí.

Sympatickému podujatiu predchádzal zápas ružomberských juniorov, ktorí v dramatickom súboji otočili stav stretnutia a vyhrali nad Námestovom 3:2. O dobrú náladu sa následne starala Kristína Debnárová s kapelou a pre početnú návštevu na štadióne bolo taktiež pripravené občerstvenie zadarmo.

Krátko po 13:00 prišiel na rad najočakávanejší bod programu, keď vyšli na trávnik protagonisti exhibičného zápasu hviezd medzi Starými pánmi Ružomberka a Bývalými reprezentantmi Slovenska a Česko-Slovenska, pričom bývalým hráčom nášho klubu odovzdal ružomberský primátor Igor Čombor pamätný list.

V exhibičnom stretnutí išli ako prví do vedenia Ružomberčania. Marek Sapara prihral v pokutovom území Eduardovi Mydliarovi a ten otvoril skóre. Už po chvíli vyrovnal niekdajší reprezentant Ondrej Krištofík na 1:1. Potom prišli na rad chvíle nášho športového a marketingového riaditeľa Dušana Tittela, po ktorého výbornej prihrávke otočil stav Július Šimon a Dušan Tittel následne uzavrel gólom na 1:3 polčasové skóre.

V druhom dejstve Marek Sapara opäť našiel Eduarda Mydliara a ten svojím druhým presným zásahom v stretnutí znížil na 2:3. Následne však ďalšími dvomi gólmi skompletizoval hetrik Dušan Tittel a svoj druhý presný zásah zaznamenal Ondrej Krištofík. Bývalí reprezentanti preto zvíťazili 6:2.

Športový a marketingový riaditeľ nášho klubu Dušan Tittel si po čase znova obul kopačky. Musím povedať, že po dlhej dobe opäť na ružomberskom trávniku. Som rád, že sme si zahrali. Myslím, že to bol výborný zápas z obidvoch strán. Zo strany ružomberských legiend a takisto zo strany chlapcov, s ktorými sme spolu hrávali v reprezentácii. Či už to bolo v drese Česko-Slovenska alebo Slovenska. Výsledok ukazuje to, že nie náhodou sme so spoluhráčmi boli súčasťou reprezentačných mužstiev. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, páčilo sa nám to. Pekná atmosféra, ľudia tlieskali pri pekných góloch, takže sa tešíme. Verím, že sa ešte niekedy takto vrátime do Ružomberka a odohráme takýto zápas,“ povedal Dušan Tittel.

Ružomberskí funkcionár hral za výber bývalých reprezentantov a niekdajším hráčom klubu spod Čebraťa uštedril hetrik. Samozrejme je to vždy motivácia. Musím povedať, že ma teší, že som dal tri góly, ale samozrejme viem, že Ľuboš Hajdúch mi aj chytil dve šance. Jednu nohou, jednu hlavou. Takže tie ma mrzia aj tie som chcel premeniť. Preto ma dali do útoku, lebo čakali, že dnes budem strieľať góly,“ skonštatoval športový a marketingový riaditeľ MFK Ružomberok Dušan Tittel.

Na súpiske Starých pánov Ružomberka figurovali pod vedením Jána Haspru st.: Ľubomír Páleník, Lojzo Melicher, Ján Čačo, Ján Gálik, Jozef Chmúra, Ján Gerec, Peter Gúzy, Pavol Huba, Anton Škorupa, Karol Vály, Július Eliáš, Daniel Dančo, Marek Sapara, Miroslav Bulej, Juraj Smieška, Milan Chamaj, Róbert Korbel, František Mikuláš, Ján Haspra ml., Peter Jurčo, Ján Šafranko, Pavol Šimo, Ľubomír Talda, Milomir Sivčević, Roman Plávka, Ambróz Zuzák, Ľuboš Hajdúch, Marek Fabuľa, Milan Bartko, Miroslav Melicher, Peter Apolenár, Eduard Mydliar, Ivan Dittrych, Róbert Hazucha, Ivan Hvolka, Ľubomír Buliak, František Zelinka, Dušan Hlaváč, Jozef Házelmayer, František Dian, Miroslav Javorka, Branislav Kasanický, Peter Kuniak, Vladimír Lubelan, Michal Málik, Vladimír Romanovský, Štefan Slimák, Anton Urban, Dušan Tittel st.

Na súpiske Bývalých reprezentantov Slovenska a Česko-Slovenska sa nachádzali: Ladislav Molnár, Ivan Trabalík, Dušan Tittel ml., Ladislav Pecko, Ondrej Krištofík, Miloš Glonek, Július Šimon, Karol Praženica, Ľubomír Faktor, Vladislav Zvara, Jaroslav Timko, Miroslav Karhan, Igor Bališ

Stretnutie rozhodoval: Milan Bezák st.

Foto: Mário Lacina, Stanislav Kmeť