FO Podbrezová 18.05.2018

Do posledného duelu v sezóne s podporou detí zo ZŠ vo Valaskej

Štvrtkové popoludnie pred posledným zápasom sezóny 2017/2018 proti Zlatým Moravciam strávili zástupcovia klubu spolu s trojicou hráčov v spoločnosti tretiakov a štvrtákov zo ZŠ Jaroslava Simana vo Valaskej. Posledná beseda sezóny bola výbornou bodkou za prvým rokom projektu Futbalmania!

Už úvodný nástup futbalistov do triedy plnej detí bol odmenený obrovským potleskom a ich odhalenie deťom netrvalo ani minútu 🙂 Aj napriek tomu, že všetci traja hráči sú súčasťou kádra FK Železiarne Podbrezová len od začiatku roka 2018. Zúčastnenými hráčmi boli – ukrajinský legionár Ilja Tereščenko, poľský útočník Jakub Wiezik a mladý stredopoliar Nicolas Mejri!

Po úvodnom predstavení FK Železiarne Podbrezová a projektu Futbalmania, ktorý už v okolitých obciach a školách spoznalo množstvo detí prišlo pre žiakov najžiadanejšie predstavenie profesionálnych futbalistov. Atmosféru a náladu v triede plnej zvedavých detí odľahčil vždy usmiaty a pozitívne naladený Jakub Wiezik, ktorý výbornou slovenčinou kombinovanou v niektorých momentoch s poľštinou vyčaril veľa úsmevov. Ešte lepšou slovenčinou sa prezentoval ukrajinský útočník Ilja Tereščenko, ktorého skromnosť si získala detskú dôveru. Mladý Nicolas Mejri nakoniec deti zaujal svojim príbehom  odchovanca klubu a hráča, ktorý dostal príležitosť stať sa profesionálnym futbalistom. Najväčším prekvapením bola diskusia, ktorej kvalita a dĺžka bola výnimočná! Pod takou paľbou otázok sme ešte neboli 😉

Množstvo otázok a vtipných odpovedí našich hráčov len predznamenalo podpisovú akciu, ktorou deti dostali zaslúženú odmenu za svoju aktivitu. V závere každá zo zúčastnených tried dostala klubový šál a darčekové predmety, ktoré budú pripomínať tento výnimočný moment. Zároveň žiaci dostali pozvánky na sobotný duel proti Zlatým Moravciam, v ktorom práve deti zo ZŠ Jaroslava Simana vo Valaskej budú nosnou kostrou aktivity v rodinnom sektore Zelpo Arény! Tešíme sa na sobotu a výbornú atmosféru.