MFK Michalovce 05.10.2017

DOD úspešne za nami

Milí fanúšikovia!

V utorok 3.októbra 2017 sa v rámci projektu Futbalmania na štadióne Zemplína uskutočnil prvý Deň otvorených dverí. Mladí fanúšikovia so svojimi rodičmi mali šancu nazrieť do „kuchyne“ futbalového klubu z Michaloviec.

Najprv si pozreli útroby hlavnej budovy štadiónu. Pozreli si šatňu A-tímu, kde sa stretli priamo s futbalistami, ktorých sa spočiatku hanblivo vypytovali, ale ľady prelomili spoločné selfie fotografie. Nasledovala šatňa hostí, priestory kde sa konajú predzápasové porady vedúcich mužstiev, delegátov a ochranných zložiek, ktoré majú na starosti organizáciu zápasu. Potom si pozreli miestnosť pre novinárov, kde sa konajú tlačové besedy po zápase alebo pred začiatkom sezóny a odkiaľ sa píšu a posielajú správy priamo tlačovým agentúram poprípade priamo skrátené záznamy do televízii.

Nasledoval presun do VIP salónika, kde sa počas zápasov stretávajú funkcionári a partneri klubu. V týchto priestoroch je aj zriadená Sieň slávy s fotografiami najväčších osobností a dôležitých víťazstiev klubu zo Zemplína. K tým najpamätnejším patrí samozrejme postup spred dvoch rokov do najvyššej súťaže. K dispozícii bol teda pohár za víťazstvo v 2.lige, s ktorým sa fanúšikovia veľmi radi odfotili zo všetkých možných uhlov. V tejto miestnosti sme sa chvíľu zdržali, pretože medzi nás zavítal kapitán Igor Žofčák, ktorý v neformálnej atmosfére a pri menšom občerstvení strávil s mladými fanúšikmi asi 20 minút pred plánovaným tréningom o tretej. Mladí fanúšikovia sa povypytovali na všetko čo mali na mysli, Igor im rád zodpovedal všetky otázky a popodpisoval všetko čo mu dali, od tričiek cez dresy, čiapky až po predlaktia.

Vzhľadom k tomu, že počasie nám v utorok neprialo sme spoločne s mládežníckymi trénermi a hráčmi našej U19 nemohli realizovať pohybové aktivity ako: dribling pomedzi kužele, presnosť prihrávok, rýchlosť strely a mnoho ďalšieho, niečo ako mini súboj zručností. Nevadí, v rámci fanzóny si to napravíme.  Aj napriek dažďu sa predsa len niekoľko mladých fanúšikov rozbehlo za loptou a pred tréningom Áčka im „zahriali“ hlavnú hraciu plochu.

Nasledoval tréning A-mužstva, kde mohli fanúšikovia vidieť v akom vysokom tempe a nasadení trénujú naši futbalisti. Tréning sa zameral na prípravu na nášho dnešného pohárového súpera zo Sniny. Po tréningu si naši futbalisti ešte zakopali do lopty s mladými fanúšikmi Zemplína a spoločne sa odfotili.

Futbalový klub MFK Zemplín Michalovce ďakuje všetkým mladým fanúšikom a im rodičom, že si našli cestu na štadión a mohli nazrieť do zákulisia futbalového klubu.

Spolu sme Zemplín !!!