MFK Michalovce 20.10.2017

Fanzóna Zemplína (zatiaľ) neprekričala fanzónu Spartaka

V sobotu sme privítali na domácom štadióne aktuálneho lídra Fortuna ligy FC Spartak Trnava. Počasie nám vyšlo, bol pekný slnečný deň, babie leto ako vyšité z obrázku T.J.Moussona.

Aj v rámci tohto zápasu bola k dispozícii pre malých fanúšikov Rodičovská tribúna s fanzónou v rámci projektu Futbalmania. Hodinu pred zápasom sa otvorili brány štadióna a taktiež fanzóna s pohybovými aktivitami pre mládež. K dispozícii boli mládežnícky tréneri, ktorí tréningovú plochu za touto tribúnou vybavili bránkami, kužeľmi, meračom rýchlosti strely a samozrejme loptami. Pod dohľadom mládežníckych trénerov sa chlapci, ale aj dievčatá pustili do naháňania za loptou. Vzhľadom ku krásnemu počasiu, ktoré na Zemplín v túto októbrovú sobotu zavítalo, mládež poodhadzovala vetrovky a mikiny a ani jedna lopta neostala bez pohybu.

Fanzóna bola otvorená až do výkopu stretnutia.  Pred výkopom stretnutia sa už všetci sústredili na fandenie Zemplínu. Vybavili sa vlajkami, jednoručkami a hlasivkami s pokrikom „Zemplín do toho!“ Treba povedať, že v opačnom rohu bola fanzóna hosťujúceho tímu plná už skúsených a ostrieľaných fanúšikov Spartaka. Bolo vidno, že na rozdiel od našich fanúšikov, ktorí sa ešte len zoznamujú s fandením, spartakovci dokázali svojich povzbudzovať s prestávkou celých 90 minút.

Naši chlapci nehrali zle, ale urobili zbytočné chyby, ktoré nás nakoniec stáli ešte krajšie popoludnie na Zemplíne ako bolo. Aj taký je šport, lopta je guľatá a futbal nemá logiku. Z prehier sa treba poučiť a z víťazstiev tešiť. Súperovi treba zagratulovať k zaslúženému víťazstvu.

Osobitne by sme chceli vyzdvihnúť iniciatívu pána učiteľa Svepeša, ktorý v rámci mimoškolských aktivít dokázal v sobotu pritiahnuť z Trebišova plný autobus žiakov základnej školy na zápas Zemplína s Trnavou. V rámci projektu Futbalmania vyzývame ďalšie základné a stredné školy na Zemplíne, aby sa prihlásili v rámci Rodičovskej tribúny, a pritiahli svojich žiakov a študentov na najvyššiu slovenskú súťaž vo futbale.  Majú u nás dvere otvorené.

Fanzóna bude pripravená pre mládež aj na veľmi dôležitom zápase proti FC Nitra, ktorý sa uskutoční v sobotu o 17:00 hod. tzn., že fanzóna sa otvára od 16:00 hod. Spolu sme Zemplín !!!

Kontakt: 0944 175 915, marketing@mfkzemplin.sk