FC Tatran Prešov 04.08.2017

FUTBALMANIA AJ NA ZÁPASOCH TATRANA!

S novým ročníkom Fortuna ligy prichádza začiatok už avizovaného projektu Futbalmania. Aj náš klub sa zapojí do propagácie futbalu a svojho mena smerom k tým najmenším fanúšikom.

Pod záštitou Európskej únie, vďaka programu Erasmus+, a s podporou Únie ligových klubov, ktorá zastrešuje najvyššiu súťaž, sa Futbalmania stane súčasťou Tatrana v najbližších dvoch rokoch. Po vzdelávacích seminároch pre klubových  zástupcov sa rozbehne druhá fáza.

Aj počas zápasu s Nitrou bude na popradskom štadióne vyčlenený sektor pre najmenších, deti a ich rodičov. Ten sa bude nachádzať na južnej tribúne D (sektor D2), v blízkosti svetelnej tabule. V tomto sektore sa budú návštevníkom ponúkať aj rôzne pomôcky na fandenie. Tie budú rozdávané dobrovoľníkmi, ktorý budú priamo pri vstupe na tribúnu, a počas zápasu aj na nej. Postupom času sa v priestoroch sektora D budú konať špeciálne akcie aj za účasti hráčov 1. FC Tatran.

FOTO: Plán štadióna NTC a sektor D2

Ďalšou aktivitou budú prezentácie na školách a v detských centrách. Od začiatku školského roka sa môžu nádejní Tatranisti tešiť na pravidelné návštevy s doprovodným programom, diskusiou, hosťami a súťažami.

Treťou súčasťou projektu je Deň otvorených dverí v priestoroch štadióna. Ideálom je zorganizovať túto akciu v našom domovskom stánku v Prešove, s možným rozšírením do NTC v Poprade.

O konkrétnych akciách a programoch budeme priebežne informovať. Veríme, že vďaka projektu získame priazeň malých fanúšikov, ktorí budú vo svojom srdci uprednostňovať len dve farby – zelenú a bielu.

Projekt Futbalmania vnímame ako odrazový mostík, ktorý sa po dvoch rokoch možno skončí, ale nastolenej cesty pravidelných aktivít pre deti sa rozhodne nevzdáme.