FO Podbrezová 27.11.2017

K zisku cenného bodu so Slovanom Bratislava pomohli aj detskí fanúšikovia

Počas víkendu sa podarilo hráčom Podbrezovej prerušiť sériu prehier a z dôležitého zápasu proti Slovanu Bratislava ukoristiť bod za remízu 1:1. K bojovnému výkonu a dobrému výsledku bezpochyby dopomohli aj žiaci ZŠ Brezno – Mazorníkovo, ktorí dostali možnosť byť dvanástim hráčom na tribúnach Zelpo Arény!

 

Aktivita k mladým fanúšikom začala už pred sobotným zápasom, keď sa zástupcovia klubu spolu s dvojicou hráčov zúčastnili besedy so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka ZŠ Brezno – Mazorníkovo. Hlavným motívom stretnutia bolo predstavenie projektu Futbalmania žiakom základnej školy, ako aj fungovanie FK Železiarne Podbrezová. Z hráčov prvého tímu sa zúčastnili tohto podujatia dvojica – kapitán Jaroslav Kostelný a mladý stredopoliar Viktor Jedinák. Počas jednej hodiny sa postupne žiaci dozvedeli o aktivitách futbalového klubu, aktuálnom stave mládežníckych družstiev a projekte pre mladých fanúšikov z Futbalmanie. Vyvrcholením programu bola diskusia so spomínanými hráčmi A- tímu a autogramiáda, ktorá opäť chytila za srdce všetky zúčastnené deti.

 

 

V závere besedy ako poďakovanie za organizáciu tohto úspešného podujatia dostal riaditeľ Mgr. Peter Macko a triedne učiteľky zúčastnených tried šály a darčekové predmety s logom klubu, ktoré môžu žiaci použiť na fandenie počas najbližších domácich duelov Podbrezovej v Zelpo Aréne. FK Železiarne Podbrezová každému žiakovi, ktorý sa zúčastnil besedy poskytoval lístok na najbližší zápas (sobotné remízové stretnutie proti ŠK Slovan Bratislava) a autobus, ktorý dopravil deti spolu s učiteľkami do Zelpo Arény!

 

 

Najlepšou odozvou na piatkovú návštevu základnej školy bola výborná atmosféra v rodinnom sektore na tribúnach Zelpo Arény! Okrem už tradičných návštevníkov sa k nám v sektore pridalo 25 detí so svojimi učiteľmi a vytvorili pre hráčov nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá dopomohla k zisku cenného bodu zo zápasu proti ŠK Slovan Bratislava. Najväčšiu radosť deťom urobili zástavy, s ktorými počas celého zápasu neúnavne hnali hráčov Podbrezovej k zlepšenému výkonu a svojimi hlasivkami vytrvalo povzbudzovali zverencov trénera Fabuľu na trávniku. Odmenou im bolo okrem streleného gólu, teplého čaju a komfortu v rodinnom sektore aj uznanlivé podanie rúk po úspešnom zápase a ďakovné slová hráčov i trénerov za ich povzbudzovanie, čo bolo pre deti najväčším zážitkom zo sobotného zápasu.

Pevne veríme, že pre deti bol tento zápas nezabudnuteľným a aj v najbližších stretnutiach na domácom trávniku dokážeme spoločne vytvoriť v rodinnom sektore Zelpo Arény atmosféru, ktorá poženie hráčov k lepším výkonom a výsledkom vo Fortuna lige!