AS Trenčín 23.04.2018

Máme za sebou skvelé predpoludnie v Novej Dubnici

Futbalový klub AS Trenčín pokračuje v návštevách škôl nášho regiónu. Tentoraz sme prekročili hranice mesta. V pondelok sme sa zastavili v Novej Dubnici a zažili sme skutočne skvelé predpoludnie. Komunitný program AS Trenčín funguje aj vďaka podpore projektu Futbalmania.

„Našu návštevu Novej Dubnice sme začali v športovej hale, kam za nami zamierili deti z prvého stupňa miestnych základných škôl. Igor Šemrinec, Abdul Zubairu a Milan Kvocera si s deťmi zasúťažili v chytaní, žonglovaní alebo vedení lopty. V niektorých momentoch sa naši chlapci nemali kam pohnúť. Bolo skvelé vidieť ich radosť a zanietenie,“ povedala manažérka akcií AS Trenčín Petra Drábová.

Následne sme sa presunuli do kina, kde sme vďaka nekončiacemu kolotoču otázok strávili takmer dve hodiny. Mimo Trenčína sme po prvý raz prišli s debatou o fungovaní našej medzinárodnej kabíny. Dnes máme v tíme hráčov desiatich rôznych národností. Mieša sa tam množstvo kultúr a náboženstiev. Naši futbalisti sa museli naučiť rešpektovať jeden druhého. Je skvelé vidieť, ako dokážu pracovať pre dosiahnutie jedného cieľa.

Nezakrývame našu skutočnú inšpiráciu. Dnešná spoločnosť je polarizovaná. Často máme strach z neznámeho. Stretávame sa s rasizmom, rastúcou xenofóbiou a predsudkami. Práve preto chceme ukázať, že farba pleti alebo rozdielne vierovyznanie nie sú prekážkou pre vzájomné spolužitie.

„Musíme poďakovať všetkým deťom a tínedžerom, ktorí prišli za nami do haly a do kina. Taktiež mestu Nová Dubnica za sprostredkovanie úžasného predpoludnia. Verím, že do Novej Dubnice sa ešte vrátime,“ povedala Petra Drábová.