Slovan Bratislava 27.03.2018

Mladý slovanista zavítal aj na Kolibu

V rámci projektu Mladý slovanista – Futbalmania 2018 sme ako ďalšiu zo škôl navštívili ZŠ na Jeséniovej ulici na Kolibe a bol to naozaj zážitok.

Samotné stretnutie so žiakmi bolo rozdelené do dvoch skupín. Ako prvá skupina začínali žiaci I. stupňa a po 45 minútach programu sa vystriedali so žiakmi z II. stupňa. Hneď na začiatku celého podujatia vytvorili deti atmosféru ako na veľmi dôležitom zápase. Kvíz absolvovali snáď bez jedinej chyby a mládežnícky tréner Vladimír Gála informoval deti o našej futbalovej akadémii a pozval dievčatá a chlapcov na blížiaci sa výber do prípraviek.

To ale prišlo na rad prekvapenie, keď do telocvične vošiel Robert Vittek s Vukanom Savičevičom a celá škola sa otriasla v základoch. Snáď nám to učiteľský zbor odpustí ? Samotní hráči, ale aj my sme sa totiž cítili ako na štadióne, kde vládne pravá futbalová atmosféra. Deti ani nebolo teba vyzývať, či si chcú zasúťažiť a žonglovanie, či súťaž v presnosti strely boli zážitkom pre nás všetkých. Majstri v žonglovaní vyhrali Robov a Vukanov dres. Na záver celého podujatia bola autogramiáda hráčov a každé z 300 detí si okrem podpisových kartičiek odnieslo aj krásny plagát nášho tímu.

Veľké poďakovanie za super deň posielame na Kolibu a tešíme sa na vás vo Fanzóne na najbližšom zápase. Slovan do toho!