Slovan Bratislava 12.10.2017

Návrat ku Dňu otvorených dverí v ŠK Slovan Bratislava

Dvesto detí zo štyroch bratislavských základných škôl zažilo netradičný deň v rámci školského vyučovania.

ŠK Slovan Bratislava pripravil Deň otvorených dverí pre deti z bratislavských základných škôl. Toto podujatie, ktoré sa konalo v rámci projektu Futbalmania, vzbudilo vysoký záujem a do priestorov najúspešnejšieho slovenského klubu sa prišlo pozrieť dvesto detí.

Naši najmenší návštevníci zažili vskutku netradičný deň školského vyučovania.  Dvesto detí zo štyroch bratislavských základných škôl – z Lamača, Devínskej Novej Vsi, Koliby a Podunajských Biskupíc si vyskúšalo, aký je život profesionálneho futbalistu.

Žiaci zo základných škôl si prezreli kabínu A-mužstva a takisto priestory pre fyzioterapeutov. Tam sa stretli s Kornelom Salátom, ktorý po operácii kolena absolvuje pravidelné regenerácie. Prehliadka pokračovala na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky a v priestoroch press centra, VIP a v skyboxe. Zaujímavá bola modelovaná tlačová konferencia, kde žiaci mohli klásť otázky svojim pedagógom.

Na záver Dňa otvorených dverí absolvovali deti krátky futbalový tréning, ktorý im pripravili naši mládežnícki tréneri. Na tréningu si s deťmi zahrali aj naši futbalisti Erik Čikoš, Filip Hološko, Filip Oršula, Jakub Mareš a Róbert Vittek. Vyvrcholením príjemného dňa bola autogramiáda hráčov a spoločné fotenie.

Ohlasy detí i pedagógov boli vskutku pozitívne a my sa už teraz tešíme, keď ich budeme môcť privítať opäť. Zároveň im ďakujeme za návštevu a veríme, že si tento deň užili.

„Ďakujeme všetkým deťom, ktoré prišli. Verím, že sa nám podarí v blízkej budúcnosti pritiahnuť deti na štadióny a ukázať, že slovenský ligový futbal stojí za to. Mnohokrát mu je krivdené a myslím si, že úplne zbytočne. Treba ukázať na pozitívne veci v slovenskom futbale a stavať na nich, len tak sa spoločne pohneme vpred,“ povedal projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi Stanislav Kramarič.