Slovan Bratislava 23.03.2018

Netradičná tlačová konferencia belasých na strednej škole

Projekt Mladý slovanista pokračoval ďalším stretnutím so študentmi na strednej škole.

Belasí sa počas reprezentačnej prestávky venujú návštevám na základných a stredných školách v hlavnom meste Slovenska. Vo štvrtok navštívili Obchodnú akadémiu na Dudovej ulici v Petržalke. Študentom sa venovala dvojica Martin Ševela a Filip Hološko a informácie o mládežníckej akadémii podal šéftréner mládeže Vladimír Gála.

Program stretnutia sme poňali ako netradičnú tlačovú konferenciu, pri ktorých boli Martin Ševela a Filip Hološko v pozícii respondentov. Študenti dostali široký priestor na otázky a niektoré z nich boli naozaj „na telo.“ Martin Ševela odpovedal študentom na to, aké je to pracovať s hráčmi viacerých národností alebo na to, či bude Slovan raz hrať v Lige majstrov. Filip Hološko zase dostal za úlohu porovnať kvalitu slovenskej a tureckej ligy a rozprával o komunikácii medzi hráčmi v tíme.

„Základom pre úspech športovca je tvrdá disciplína,“ povedal Martin Ševela zúčastneným, medzi ktorými boli aj viacerí mladí hráči z Akadémie ŠK Slovan Bratislava. Vyvrcholením bohatej diskusie bola autogramiáda Martina Ševelu a Filipa Hološka. Veľký záujem bol aj o spoločné fotky s naším trénerom a hráčom pred fotostenou s vizualizáciou nového štadióna na Tehelnom poli.

Študenti si zasúťažili o podpísané dresy Filipa Hološka a Martina Ševelu. O dres trénera súperili v žonglovaní s loptou dve dievčatá, o dres nášho krídelníka dvaja chlapci. Čo myslíte, kto bol v žonglovaní úspešnejší? Možno by vás prekvapilo, že práve dievčatá…

Ďakujeme študentom za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutia s mladými ľuďmi na bratislavských školách 🙂