MFK Michalovce 27.03.2018

Polčas so Zemplínom na ZŠ Moussona

Vo štvrtok 15.marca sa na I. základnej škole v Michalovciach uskutočnilo spoločensko-športové podujatie pod názvom „Polčas so Zemplínom na Tvojej škole“.  Podujatie je  súčasťou projektu Futbalmania, ktorý ma za cieľ priblížiť profesionálnych slovenských futbalistov mládeži, a tak ich podporiť pri rozhodovaní o tom, ktorý šport je najlepší. Samozrejme, futbal.

Základná škola Teodora Jozefa Moussona je síce športovo zameraná na florbal, ale s futbalom sa kamaráti tiež, keďže škola leží neďaleko od domovského stánku Zemplína.

Do telocvične sa na šiestej vyučovacej hodine zišlo viac ako 50 detí, ktoré boli zvedavé na prvoligových futbalistov a možno aj ich účesy.

Za náš tím prišli Martin Koscelník, Stanislav Danko, Peter Kolesár a Martin Regáli.  Naši chlapci sa najprv potili pri otázkach, keď ich deti hodnú chvíľu grilovali a dávali im záludné otázky. Naši sa dokázali zakaždým vynájsť.

Potom už nasledoval súboj zručností v rôznych disciplínach, ktoré už organizovali samotní hráč. Peťo Kolesár dostal na starosť presnosť prihrávok, Martin Regáli rýchlosť strely, Martin Koscelník dribling pomedzi kužele a Stano Danko počítal deťom koníčky.

Najlepší žiak z každej disciplíny si mal možnosť zahrať minifutbalový zápas proti profesionálom zo Zemplína.

Chtivých bolo síce viac, ale pravidla boli jasné, najlepší štyria plus jeden náhradník.

Stretnutie sa skončilo víťazstvom domácich 4:3, keď rozhodli v poslednej minúte priateľského stretnutia hraného 2x 4 minúty.

Radosť bola neopísateľná, tie pocity po víťazstve pozná každý, kto športuje.

Po zápase nechýbalo športové podanie si rúk a spoločná fotografia na pamiatku toho pre niektorých malých fanúšikov nezabudnuteľný zážitok.

Na záver boli ešte k dispozícii naši futbalisti a podpísali všetkým mladým fanúšikom svoje kartičky a tímové plagáty.

Videozostrih:

Spolu sme Zemplín !!!