MFK Michalovce 29.03.2018

Polčas so Zemplínom na ZŠ P. Horova v Michalovciach

Vo štvrtok 22.marca 2018 sa uskutočnilo na VIII. základnej škole Pavla Horova v Michalovciach športovo-spoločenské podujatie pod názvom „Polčas so Zemplínom“. Takéto návštevy škôl a približovanie profesionálnych futbalistov žiakom a študentom je súčasťou projektu Futbalmania, ktorý ma za cieľ zatraktívniť našu ligu. Takéto návštevy a prezentácie robia aj ostatné kluby našej najvyššej futbalovej súťaže. Zemplín nie je výnimkou.

Na šiestej vyučovacej hodine sa v telocvični školy Pavla Horova v Michalovciach zišli piataci a šiestaci, ktorí mali záujem stretnúť, spýtať sa profesionálnych futbalistov na čokoľvek a taktiež to najpodstatnejšie – zakopať si s nimi do lopty.

Na tento „Polčas so Zemplínom“ prišli ďalší futbalisti A-tímu Zemplína. Naša brankárska opora Matúš Kira, pravý obranca Martin Kolesár, špílmacher Dodo Turík a ľavý univerzál Milan Šimčák. Naši futbalisti najprv zodpovedali niekoľko trefných otázok zo svojho futbalového aj súkromného života.

Potom sa už telocvična premenila na tréningové ihrisko s pohybovými aktivitami. Tak ako býva zvykom, tak aj tentokrát si naši futbalisti rozdelili disciplíny, z ktorých najlepší si zahrali v minifutbalovom zápase proti profesionálom zo Zemplína.

Rýchlosť strely mal na starosti Matúš Kira, ktorý zhodnotil, že tí vyšší mali výhodu oproti tým nižším a dokázali silnejšie kopnúť do lopty. Najlepší mal 74 km/h.

Koníčky mal na starosti Dodo Turík, ktorý si zopakoval počítanie zo základnej školy do dvojciferných čísel maximálne.

Driblingu pomedzi kužele šéfoval Miňo Šimčák, ktorý so stopkami v rukách vyberal toho najtechnickejšieho a najrýchlejšieho. Víťazný čas sa pohybobal na úrovni 12 sekúnd.

Presnosť prihrávok dostal na starosť Martin Kolesár, ktorý vyberal toho najlepšieho s citom pre prihrávku ako Xavi, alebo Iniesta. Podarilo sa.

Po skončení individuálnych disciplín a výbere tých najlepších už došlo k samotnému „matchu“ (čítaj maču, match z anglického jazyka zápas).

Naši umreli na krásu. Spustu technických finesov, ktorými sa snažili vyšperkovať svoje akcie nedotiahli do gólového konca a s následných protiútokov inkasovali lacné góly.

Domáci chlapci sa tešili z víťazstva 5:2.

Samozrejme tak ako to býva v takýchto priateľských zápasoch nešlo o výsledok ale o zábavu. Toto stretnutie s piatakmi a šiestakmi zo základnej školy Pavla Horova v Michalovciach splnilo svoj účel.

Na záver samozrejme nemohla chýbať autogramiáda a spoločné fotenie.

Naši sa s každým ochotne odfotili a odovzdali podpisové karty a plagáty.Štyria najlepší dostali ako spomienku na tento deň minivlajku Zemplína.

VIDEOZOTRIH:

Spolu sme Zemplín !!!