FO Podbrezová 29.04.2018

Pozvánka na stretnutie pre žiakov ZŠ Pohronská Polhora

Vo štvrtok 26.4.2018 sa trojica hráčov FK Železiarne Podbrezová spolu s koordinátorom projektu Futbalmania zúčastnili besedy na ZŠ Pohronská Polhora. Práve tretiaci a štvrtáci spomínanej základnej školy sa ako ďalší zapojili do celoslovenského projektu pre mladých fanúšikov – Futbalmania. S podporou už oslovených mladých fanúšikov dokázali „Železiari“ pod vedením trénera Fabuľu zaknihovať viacero dôležitých víťazstiev, čo dúfajme, že bude pokračovať aj v sobotu.

Štvrtkový program pre približne štyridsať žiakov spolu s ich učiteľkami odštartovala krátka prezentácia FK Železiarne Podbrezová prepojená s oboznámením detí s Futbalmaniou, ktorá je zamerané na mladých  fanúšikov. Po úvodných slovách prišlo na rad predstavenie profesionálnych futbalistov Podbrezovej, ktorí vzbudili najväčší rozruch. S malými fanúšikmi sa tentokrát stretla trojica – Jaroslav Kostelný, Karlo Bilić a mladý brankár Samuel Vavrúš. Otázky týkajúce sa futbalu striedali zvedavé otázky zo školského veku našich hráčov. Na otázku o obľúbených školských predmetoch dostali deti veľmi prekvapivú odpoveď, keď pri všetkých troch zvíťazila v obľúbenosti matematika 🙂

Záverečná časť besedy patrila podpisovej akcii a fotografovaniu, ktoré už tradične vyvolalo najväčší záujem. Viacero z detí sa na pamiatku odfotografovalo s našimi hráčmi a podpísané boli aj peračníky, kopačky či brankárske rukavice. V závere každé zo zúčastnených detí dostalo pozvánku na sobotné stretnutie proti FC Nitra, na ktoré dopravu opäť zabezpečí futbalový klub svojim autobusom. Pre deti a ich rodičov bude pripravený bohatý sprievodný program a verme, že mladí fanúšikovia vytvoria na domácom trávniku správnu atmosféru a hráči svojim výkonom na ihrisku potvrdia „kúzlo“ troch bodov s podporou detí zo základných škôl z okolitých obcí!