Futbalmania 29.03.2018

Predstavujeme hostí konferencie „Šport pre fanúšikov“

Už v stredu 11.4. 2018 sa v Bratislave uskutoční prvá konferencia „Šport pre fanúšikov“. Na konferencii vystúpi niekoľko zaujímavých speakrov, ktorí odprezentujú zaujímavé projekty, aktivity či case study.

Organizácia CAFE pracuje s fanúšikmi, klubmi a riadiacimi orgánmi s cieľom pripraviť pre hendikepovaných fanúšikov čo najviac prístupný a inkluzívny zážitok z návštevy futbalového zápasu. V súčasnosti sa odhaduje počet ľudí s hendikepom v Európe na vyše 80 miliónov, ide teda o veľmi aktuálnu tému. Projektový manažér Jochen Kemmer bližšie priblíži ciele projektu, súčasné aktivity a víziu do budúcnosti.
 
Vojtěch Šišma (2Score)
Česká marketingová agentúra 2Score patrí medzi to najlepšie nielen v Česku, ale aj celom našom regióne. Ich zameranie je výhradne na šport a spolupracujú s tými najväčšími športovými značkami. Zároveň sú tvorcami portálu SportBiz, ktorý mapuje športový marketing nielen v Česku, ale aj na celom svete. CEO agentúry Vojtěch Šišma predstaví case study na tému Aktivácia partnerstva – fantastic moments.
 
Vinny Thompson (F.C United of Manchester)
Komunitný a demokratický klub, ktorý je priamo vlastnený a vedený svojimi približne 4000 členmi (fanúšikmi). Vznikol ako odpoveď fanúšikov na vstup amerických majiteľov do slávneho Manchestru United. Ich spôsob fungovania je úplne odlišný od tradičného fungovania nielen v Anglicku, ale aj na celom svete. V ich prípade je futbal len akýmsi „spoločným bodom“ pre desiatky ďalších aktivít – vzdelávajú a pracujú s deťmi, dôchodcami, sociálne slabšími, školami a pravidelne robia ďalšie komunitné aktivity. Matchday & Events koordinátor Vinny Thompson odprezentuje tento mimoriadne zaujímavý klub a jeho aktivity.
 
Markus Pinter (VIDC)
Jeden zo skúsených zahraničných partnerov projektu Futbalmania je aj viedenský inštitút VIDC. Naši rakúski kolegovia majú za sebou bohaté skúsenosti z rôznych futbalových projektov – či už koordinovaním tzv. „fanúšikovských ambasád“ počas EURO 2008, vytvorením organizovaných fanprojektov v Rakúsku a mnohých ďalších celoeurópskych spoluprác. Viaceré aktivity realizujú aj pod hlavičkou Fairplay Initiative. Zástupcom VIDC na konferencii bude Markus Pinter, ktorý bude prezentovať aktuálne projekty.
 
Ivan Kozák (Fortuna liga)
Prezident Únie ligových klubov (a bývalý futbalový reprezentant), ktorá je riadiacim orgánom našej navyššej futbalovej ligy. Od roku 2009 nasleduje Fortuna liga európske trendy a autonómne spravuje agendu najvyššej súťaže. V posledných rokoch sa pozitívne vyvíja ligová náštevnosť, výrazne bol zatraktívnený hrací model aj celková infraštruktúra. O našom ligovom futbale príde prezentovať Ivan Kozák.
 
Richard Lintner (Tipsport Liga)
Bývalý výborný hokejista a majster sveta z roku 2002 v posledných rokoch šéfuje najvyššej slovenskej hokejovej lige. Počas tejto doby sa výrazne zlepšil celkový marketing ligy, postupne sa zvyšuje návštevnosť a pribúdajú zaujímavé aktivity pre fanúšikov. Nielen o minulosti, ale aj plánoch so slovenským ligovým hokejom príde porozprávať Richard Lintner.

Ak máte záujem sa zúčastniť, vyplňte prosím registračný formulár.
Viac info nájdete aj na Facebooku.