FO Podbrezová 18.04.2018

S podporou mladých fanúšikov opäť so ziskom troch bodov

V sobotu 14. apríla 2018 sa hráči Podbrezovej pod vedením trénera Mareka Fabuľu po výhre 3:1 nad FK Senica priblížili k záchrane vo Fortuna lige aj pre ďalšiu sezónu. K dôležitej výhre prispeli aj najmenší fanúšikovia, ktorí si tentokrát našli cestu do Zelpo Arény z Čierneho Balogu. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka Základnej školy Čierny Balog vytvorili skvelú atmosféru, začo im patrí veľké poďakovanie!

K zaplneniu rodinného sektoru dopomohla aj štvrtková prezentácia projektu Futbalmania na ZŠ Čierny Balog, ktorá zaujala viacero detí a prilákala ich aj na sobotný ligový duel do Podbrezovej. Dôležitú úlohu pri zvýšení záujmu o futbal zohrala aj trojica hráčov (Kostelný, Kopičár, Tereščenko) zúčastnená na besede so žiakmi a ich pozvanie do Zelpo Arény, kde deti doviezol poskytnutý klubový autobus. Už pri nástupe hráčov na hraciu plochu zaujala výborne pripravená choreografia a spoločné skandovanie s fanklubom – ŽELEZIAR DO TOHO! Za vytrvalé povzbudzovanie boli žiaci z Čierneho Balogu odmenené tromi peknými gólmi a množstvom zaujímavých situácii, ktoré aj najmenších fanúšikov postavili zo sedačiek. Hráčom zápasu podľa rodinného sektoru bol vyhlásený obranca Matúš Turňa, ktorý je spolu s Jaroslavom Kostelným rodákom z Čierneho Balogu, čo dozaista zavážilo v rozhodovaní o najlepšom hráčovi. Záverečná „ďakovačka“ s hráčmi a realizačným tímom bola dlhšia ako obvykle, keďže na hráčov čakalo ešte množstvo povinností pri podpisovaní a fotení so svojimi malými fanúšikmi.

 Slnečné sobotné popoludnie bolo pre všetky deti a aj zástupcov futbalového klubu výbornou reklamou na našu ligu. Výborný futbal na trávniku a v rodinnom sektore množstvo mladých vytrvalo povzbudzujúcich fanúšikov s vlajkami a vlastnoručne vyrobenými transparentami. Ešte aj dávno po skončení stretnutia sa ozývalo mimo štadióna zborové Železiar do toho či iné chorály z úst detí z Čierneho Balogu. Začo sa ešte raz chceme poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tomto úžasnom futbalovom popoludní v Zelpo Aréne!