FO Podbrezová 17.03.2018

Výborne strávené popoludnie s deťmi zo ZŠ Pionierska 2

Vo štvrtok 15.3.2018 sme sa zúčastnili prezentácie projektu Futbalmania na ZŠ Pionierska 2 v Brezne, ktorej sa zúčastnili chlapci a dievčatá štvrtého ročníka aj spolu so zástupkyňou školy pre prvý stupeň pani Mgr. Zákalickou. ZŠ Pionierska 2 spolupracuje dlhodobo s FK Železiarne Podbrezová na úrovni športových tried so zameraním na futbal a aj štvrtkové stretnutie bolo súčasťou výbornej spolupráci oboch subjektov.

Možnosť stretnúť sa s mladými fanúšikmi dostala dvojica hráčov, ktorá v kabíne A- mužstva patrí k najmladším, 20- ročný stredopoliar Jakub Sedláček a o rok mladší ukrajinský útočník Ilja Tereščenko. Pre oboch to bola premiéra pred mimoriadne aktívnym a náročným publikom. Po úvodnom predstavení futbalového klubu a projektu Futbalmania, s ktorým sa deti už stretli počas Dňa otvorených dverí, prišla na rad náročná paľba otázok na hráčov. Pri zvedavých otázkach štvrtákov týkajúcich sa futbalových snov, obľúbených školských predmetov či života na Ukrajine sa obaja hráči poriadne zapotili.

Najzaujímavejšou časťou sa ako vždy stala autogramiáda hráčov, ktorá potešila každé zúčastnené dieťa. Okrem podpis kariet hráči podpisovali kopačky, dresy, školské pomôcky či priamo telá chlapcov i dievčat. Po skončení autogramiády dostalo každé dieťa pozvánku spolu s lístkom na sobotné majstrovské stretnutie, kde boli srdečne pozvaní aj hráčmi. FK Železiarne Podbrezová poskytol na účely tohto stretnutia pre deti a ich rodinných príslušníkov klubový autobus, ktorý ich dopraví až do rodinného sektoru Zelpo Arény. Žiaci boli rovnako odmenení aj klubovými šálmi a plagátmi, ktoré skrášlia priestory každej jednej triedy štvrtého ročníka.

Veríme, že Jakub a Ilja svojim príchodom a účasťou na besede ukázali deťom pozitívnu stránku futbalu a ich pozvanie na tribúny Zelpo Arény príjme čo najviac mladých fanúšikov. Prvú šancu majú už v sobotu 17.3.2018 o 17:00 hod., kedy v Zelpo Aréne privítame MFK Zemplín Michalovce a pre všetkých fanúšikov v rodinnom sektore Futbalmanii máme pripravené  vlajky a rapkáče potrebné na povzbudzovanie hráčov na hracej ploche.