FO Podbrezová 13.04.2018

ZŠ Čierny Balog zapojená do projektu Futbalmania

Prezentácie na školách pokračujú aj v mesiaci apríl. Hráči spolu s vedením FK Železiarne Podbrezová navštívili pred ďalším domácim stretnutím proti FK Senica Základnú školu Čierny Balog, v ktorej našli výborné prostredie a strávili výnimočnú hodinu!  Niečo vyše 60 tretiakov a štvrtákov základnej školy mali možnosť sa stretnúť s profesionálnymi futbalistami a vypočuť si ich futbalový životopis či osobné skúsenosti zo školských lavíc. Výnimočným bolo toto stretnutie pre obrancu Jaroslava Kostelného, ktorý žije v dedine Čierny Balog a v mladom publiku našiel množstvo svojich obdivovateľov.

Úvodné slová besedy patrili prezentácii FK Železiarne Podbrezová a projektu Futbalmania, ktorý si už pevne našiel svoje miesto na fortunaligovej úrovni. Po pozitívnych skúsenostiach z ostatných škôl boli prezentované aj úspechy z predchádzajúcich domácich stretnutí, kde sa v rodinnom sektore vystriedali rovesníci žiakov z ostatných základných škôl v regióne. Najzaujímavejšou časťou pre deti bola opäť interaktívna diskusia s profesionálnymi hráčmi. Medzi tretiakov a štvrtáčikov zavítala trojica – rodák z Čierneho Balogu Jaroslav Kostelný, stredopoliar Adrián Kopičár a ukrajinský legionár Ilja Tereščenko. Po viacerých zaujímavých otázkach prišla na rad najobľúbenejšia autogramiáda, pri ktorej sa po podpisových kartách len tak zaprášilo a podpísané boli aj viaceré ruky malých školákov.

 Záverečným bodom programu bolo oficiálne pozvanie žiakov na sobotné stretnutie proti FK Senica, ktoré sa odohrá v Zelpo Aréne a odvoz detí bude zabezpečený klubovým autobusom priamo z areálu školy až na štadión v Podbrezovej. Okrem lístku na ligový duel dostala každá zo štyroch zúčastnených tried klubový šál a ďalšie darčekové predmety, ktoré „futbalovo“ spríjemnia atmosféru každej z tried.

Verme, že strávené popoludnie detí s futbalistami správne motivuje mladých fanúšikov a spoločne sa stretneme v rodinnom sektore Zelpo Arény už túto sobotu, 14. apríla 2018 v zápase Fortuna ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a FK Senica!