FC Nitra 05.11.2017

ZŠ Fatranská v Nitre zažila netradičnú telesnú

Piataci zo ZŠ Fatranská v Nitre zažili v piatok skutočne netradičnú telesnú výchovu. Naši chlapci, na čele s kapitánom Kukom Šimončičom, im prišli porozprávať čo-to o futbale. Po prezentácii o pôsobení našej U19 v prestížnej UEFA YOUTH LEAGUE, ktorú mal pod taktovkou šéftréner mládeže Michal Kuruc, nasledovala séria otázok. Niektoré boli skutočne odvážne. 🙂
Potom sme sa už presunuli do veľkej telocvične a naša návšteva sa z teoretickej zmenila na praktickú. Ukážkami žonglovania sa blysli nie len naši hráči, ale aj zopár odvážlivcov z radu študentov. Do súťaže o dve lopty podpísané všetkými hráčmi nášho A tímu sa zapojili chlapci aj dievčatá. Súťažilo sa v strelbe na bránu a zhodli sme sa, že dievčatá boli možno o kúsok lepšie. Dvaja najlepší si cenu prebrali priamo z rúk nášho kapitána. Nakoniec krátka autogramiáda a spoločné fotenie a už bolo treba utekať na ďalšiu hodinu v rozvrhu. Hodnotenie detí bolo jednoznačné: ,,toto bola najlepšia telesná!“ Rovnako spokojní boli naši hráči, vždy je príjemné stretnúť sa s malými fanúšikmi. Možno to v niekorom z nich prebudí záujem o futbal alebo o šport ako taký a to treba podporovať. Preto už teraz pracujeme na návšteve ďalšej školy v našom meste, možno spolu s Futbalmaniou prídeme práve k vám. 🙂

Pozrite si aj priloženú fotogalériu.