Často kladené otázky

Čo je to projekt Futbalmania?


Futbalmania je rozsiahly futbalový projekt, ktorého cieľom je naštartovať zmeny vo futbalových kluboch a vytvoriť lepšie podmienky pre fanúšikov – a najmä tých mladších. V súčasnosti sa rekonštruujú alebo stavajú štadióny naprieč celým Slovenska, čo je veľká príležitosť pre kluby, aby začali systematicky pracovať so svojimi fanúšikmi a zvýšili tak dlhodobú návštevnosť na zápasoch.

Najviditeľnejšími budú aktivity pre verejnosť, ktoré budú prebiehať priamo v kluboch. Pôjde o spoluprácu so školami, vytvorenie predzápasových funzón alebo každoročný Deň otvorených dverí. Okrem toho bude náš projektový tím dlhodobo vzdelávať klubových koordinátorov vo všetkých potrebných oblastiach.

Okrem futbalových klubov, ktorých koordinátori prejdú dlhodobými vzdelávacími aktivitami, je Futbalmania určená najmä pre mládež. To znamená, že ak si študent základnej či strednej školy (a máš aspoň trochu rád futbal), tak sa najbližšie dve sezóny máš na čo tešiť!

Môžeš sa zapojiť do viacerých aktivít, ktoré budú prebiehať priamo v Tvojom klube. Najvýznamnejšie aktivity budú prezentácie priamo na školách a funzóny na domácich zápasoch. Viac informácii nájdeš na stránke s aktivitami pre verejnosť alebo priamo vo svojom klube po kliknutí na jeho logo hore na stránke.

Áno, všetky kluby Fortuna ligy sú súčasťou Futbalmanie. Kalendár akcií v Tvojom okolí nájdeš po kliknutí na logo klubu úplne hore na tejto stránke.

Do všetkých! Stačí prísť na štadión do predzápasovej funzóny a zabaviť sa s kamarátmi či rodinou. Prezentácie na školách budú prebiehať počas dvoch sezón, takže nám nezabudni napísať, že by si chcel, aby Tvoj klub prišiel aj k vám do školy. A samozrejme o tom povedz kamarátom aj pani učiteľke, aby o tom vedeli tiež.

Ak poblázniš kamarátov (či pani učiteľky) a dáš nám vedieť, tak určite áno! Nezabudni nás kontaktovať buď správou na Facebooku, mailom alebo cez náš formulár.

Náš projekt a aktivity sú primárne určené pre futbalové kluby Fortuna ligy. Avšak chceme pomôcť čo najviac všetkým športovým subjektom a zástupcom, ktorí budú mať záujem. V rokoch 2018 a 2019 budeme organizovať viaceré konferencie na rôzne témy súvisiace so športom, ktorých sa bude môcť zúčastniť ktokoľvek. Okrem toho budeme počas projektu zverejňovať viaceré infomateriály priamo na našej stránke a zdieľať zaujímavé novinky v našom newsletteri do ktorého sa môžeš prihlásiť na hlavnej stránke.

Futbalmania vznikla v našom úzkom projektovom tíme v spolupráci s ÚLK a našimi ďalšími zahraničnými partnermi. Po dvojročnom snažení sa nám podarilo získať historickú podporu z programu Erasmus+, a tak môžeme dnes realizovať tento projekt pre zlepšenie situácie v našom futbale.

Super! Budeme radi za každý feedback – či už pozitívny, ale aj kritický. Chceme sa zlepšovať, chceme zlepšovať náš projekt a predovšetkým chceme zlepšovať náš futbal. Kontaktovať nás môžete mailom na info@futbalmania.sk