MFK Michalovce 31.10.2018

Deň otvorených dverí na Zemplíne

V utorok 30.októbra 2018 sa na štadióne Zemplína uskutočnil Deň otvorených dverí. Desiatky detí a rodičov sa prišlo pozrieť do kuchyne profesionálneho futbalového klubu, účastníka najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Zraz bol o pol druhej na parkovisku pred štadiónom. Fanúšikovia si mohli pozrieť  útroby hlavnej budovy,  priestory VIP, skybox, press centrum, kde sa konajú tlačové besedy po zápase alebo miestnosť s kamerovým systémom.  To najdôležitejšie miesto v celej budove bola ale kabína A-tímu Zemplína v kompletnom zložení aj s kapitánom Igorom Žofčákom.

Celá šatňa sa zaplnila malými fanúšikmi Zemplína a ich rodičmi, ktorí chceli vidieť svoje futbalové vzory na vlastné oči, dotknúť sa ich, pozdraviť ich, opýtať sa, a na pamiatku sa spoločne odfotiť. Naši futbalisti sa s každým fanúšikom pozdravili, odpovedali na prípadné otázky, spoločne sa odfotografovali  a na pamiatku podpísali kartičky a plagáty. Naši futbalisti žijú futbalom 24 hodín denne a radi si ho zahrajú aj ako videohru. V ich kabíne sa nachádza aj videohra FIFA, ktorú si mladí fanúšikovia tiež mohli zahrať.

Mali sme ešte pripravené pohybové aktivity, ale kvôli rozmočenej hlavnej hracej ploche sme radšej ušetrili rodičom prací prášok za zablatené oblečenie ich detí.  Verím, že onedlho zorganizujeme opäť nejakú podobnú akciu, na ktorej budú môcť mladí fanúšikovia Zemplína predviesť svoju techniku a talent.

Od 14:30 hod. mohli všetci návštevníci sledovať tréning A-mužstva v príprave na ŠK Slovan Bratislava. Všetci návštevníci Dňa otvorených dverí boli odmenení vstupenkou na Rodičovskú tribúnu na náš najbližší domáci zápas proti Spartaku Trnava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11.11.2018 od 15:00 hod.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na druhý ročník Dňa otvorených dverí  a už teraz sa tešíme na ten ďalší.

Spolu sme Zemplín !!!