FC Dunajská Streda 30.11.2017

„Poďme spolu na DAC!“ – posledná návšteva v roku 2017 z Vlčian

Posledným tohtoročným dielom projektu „Poďme spolu na DAC“ bude súboj proti Zlatým Moravciam, na ktorý zavítajú žiaci ZŠ Vlčany.

 

Záverečné ligové stretnutie v roku 2017, v ktorom sa v MOL Aréne predstaví ViOn Zlaté Moravce (sobota 9. decembra), bude štvrtým a zároveň posledným v jesennej časti aktuálnej sezóny, ktoré sme zaradili do nášho projektu „Poďme SPOLU na DAC!“. Na tomto zápase privítame žiakov Základnej školy s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským vo Vlčanoch.

 

Napriek takmer až zimnému počasiu sme opäť zaznamenali výrazný záujem o návštevu stretnutia nášho tímu. Každý prihlásený vo svojom liste zdôvodnil, prečo by sme mali vybrať práve ich organizáciu. V prihláške z Vlčian stálo nasledovné: „Učím na ZŠ vo Vlčanoch a bývam v Nedede, kde trénujem družstvo žiakov. Som pravidelným návštevníkom zápasov DAC-u a viem, že ten pocit nedokážem deťom popísať slovami. To musia zažiť. Žiaľ, len malá časť našich žiakov si môže dovoliť návštevu zápasu, ale určite by bolo pre nich zážitkom na celý život, ak by ste im túto príležitosť ponúkli. Verím tiež, že takýto zájazd napomôže zblíženiu detí z oboch obcí,“ uviedol učiteľ školy Arpád Varga.

 

DAC-Nitra: zážitky a reakcie Základnej školy Nový Život

 

Pri príležitosti víkendového stretnutia DAC-Nitra zavítali do MOL Arény žiaci a učitelia Základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským v Novom Živote. Pár dní predtým priamo do spomenutej školy zavítala trojica našich hráčov Kristopher Vida, Zoltán Kontár a Benjamin Száraz, kde sa vo výbornej nálade pozhovárali s deťmi, rozdali desiatky podpisov a nechýbali ani obľúbené „selfíčka“.

 

„Som pravidelným návštevníkom dunajskostredského štadióna, vždy fandím naplno. Bolo pre nás veľkou cťou, keď do našej školy zavítali hráči DAC-u. Bol to skvelý pocit stretnúť ich, dostal som od nich podpisy a mohli sme sa s nimi dokonca aj odfotiť. Aj samotný zápas bol skvelý zážitok, hoci výsledok až tak nepotešil, ale videli sme, že hráči aj fanúšikovia vydali zo seba všetky sily. Ďakujem veľmi pekne, že ste nás navštívili v našej škole!“ (Márk Angyal, 3. ročník)

 

„Nesmierne ma potešilo, že práve naša škola bola vybratá do projektu. Túžila som, aby aj deti zažili atmosféru, akú na dunajskostredskom štadióne pravidelne prežívam už od svojich detských čias. Časť našich žiakov fandila DAC-u aj doteraz, pre nich bola najväčším zážitkom návšteva hráčov u nás. Celý týždeň pred ich príchodom žili v očakávaní veľkého dňa. Zvyšní žiaci sú fanúšikmi futbalu, na podobné zápasy sa však nemajú možnosť dostať. Strhla ich prítomnosť hráčov u nás a na zápase fandili, ako by boli celý život fanúšikmi klubu. Ďakujeme za tento zážitok!” (Mgr. Judit Hölgye, učiteľka)

 

O projekte „Poďme SPOLU na DAC!“:

 

Projekt „Poďme SPOLU na DAC!“ sme spustili v jarnej časti minulej sezóny a od leta je súčasťou Futbalmánie. Je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Zámerom nášho klubu je pokračovať v projekte aj v jarnej časti aktuálnej sezóny.

 

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia dopravy, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Okrem účasti na zápase v MOL Aréne sa deti môžu tešiť aj na stretnutie s vybranými hráčmi priamo v škole. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

 

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie (odhadovaná dĺžka cca 3-4 hodiny):

– Vyzdvihnutie žiakov v mieste školy (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)

– Doprava na zápas autobusom DAC

– Odovzdanie suvenírov

– Návšteva zápasu DAC

– Fotenie

– Návrat autobusom po zápase

 

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!