MFK Ružomberok 03.04.2019

S hráčmi sme navštívili ZŠ Sládkovičovu

Vo štvrtok 28. marca 2019 sme spolu s hráčmi nášho A mužstva Matejom Madleňákom a Tihomirom Kostadinovom navštívili ZŠ Sládkovičovu.

Deti z prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka základnej školy mali možnosť pýtať sa našich hráčov rôzne otázky, súťažiť spolu s futbalistami, pričom z víťazstva sa tešil tím Mateja Madleňáka, na záver programu prišla na rad autogramiáda a deti sme pozvali na náš najbližší domáci zápas, v sobotu o 15:30 so Žilinou. Aký dojem z podujatia mal Tihomir Kostadinov, ktorý už v minulosti absolvoval jednu besedu v škole a raz si zahral futbal s deťmi v škôlke? Je to dobré pre deti. Bol som tretíkrát. Je to pekné. Deti majú radosť, chcú podpisy, dávali dobré otázky a bola to celkom dobrá zábava,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsať a svoje dojmy nám prezradil aj Matej Madleňák: Bolo to super, bolo to milé a veľmi sa mi tam páčilo.“

Deti boli zvedavé a kládli rôzne otázky. Boli viaceré, kedy sme začali hrať futbal, ako dlho hráme, či sme už vyhrali nejaké trofeje, turnaje a podobne,“ priblížil Tihomir Kostadinov. Pri otázke týkajúcej sa získaných trofejí sa obidvaja hráči mohli pochváliť viacerými prvenstvami z mládežníckych čias. Matej Madleňák vyzdvihol hlavne titul Majstrov Slovenska našej U16 v sezóne 2014/15. Náš mladý obranca čelil aj jednej zákernej otázke, kedy naposledy dostal červenú kartu? Neviem či sa to len tak spýtali alebo to vedeli, ale každopádne to bolo milé,“ zamyslel sa hráč, ktorý bol vylúčený v uplynulom kole v Dunajskej Strede.

Keďže futbalisti navštívili základnú školu, zaspomínali sme si s nimi aj na školské časy. Ktoré predmety mali najradšej a ktoré naopak nemali radi? V škole som mal rád matematiku, ale fyziku a chémiu som nemal rád,“ povedal macedónsky stredopoliar Tihomir Kostadinov a doplnil ho Matej Madleňák: Najväčší problém som mal asi s nemčinou, ale školu som mal rád. Mali sme dobré krúžky. Rád som chodil do školy.